Magiczny festiwal światła w Longleat

Festiwal Światła w Longleat

Zapraszam was dzisiaj na wielkie widowisko, na festiwal do Longleat w Wielkiej Brytanii.  Dla większości miejsce to kojarzy się z majestatycznym domem Longleat, wspaniałym safari, pięknymi ogrodami czy najdłuższym labiryntem na świecie. Naprawdę mogłabym tak wymieniać bez końca, bo atrakcji tam nie brakuje. Nie każdy jednak wie, że zimą Longleat zamienia się w jedno wielkie świetlne dzieło sztuki. I to takie, które potrafi przenieść nas do cudownej, magicznej krainy.

Tak więc dzisiaj, chcę wam pokazać moją foto relację, która mam nadzieję przeniesie i was w to magiczne miejsce. Aczkolwiek pamiętajcie, że zdjęcia, nawet te najlepsze, nie są w stanie oddać tego czego doświadcza się będąc tam na żywo. Te zapierające dech w piersiach iluminacje świetlne, przepięknie oświetlone figury roślin, ludzi i obiektów architektonicznych. Dopełnione doskonale dobraną muzyką zapewniają nieprzeciętne widowisko. Dostarczają niezapomnianych wrażeń i pozwalają poczuć się jeszcze raz małym dzieckiem, które jakimś cudem przedostało się do świata bajek. Festiwal świateł w Longleat przerósł moje oczekiwania i jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję odwiedzić Longleat zimową porą, musicie koniecznie tam być i to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Festiwal ma miejsce każdego roku pomiędzy 10 Listopada, a 6 stycznia. Longleat zabiera Cię na przygodę ze swoimi małymi odkrywcami: Harrym i Bea wraz z ich wiernym i nieustraszonym psim przyjacielem Montym. Rozpoczynasz z nimi wyprawę dookoła świata zakończoną pięknym widowiskiem świetlnym na głównym dziedzińcu Longleat. Wspaniała muzyka połączona iluminacjami świetlnymi na budynkach wkoło, do tego “śnieg” prószący się z ogromnej choinki robią niesamowite wrażenie. Magia świąt w najlepszym wydaniu.

Przydatne info dla was:

Godziny otwarcia: różnią się w zależności od pory roku. Wszystkie atrakcje są zwykle otwarte pomiędzy 10:00 a 17:00. Warto jednak zawsze sprawdzić na stronie internetowej, bo często godziny te są wydłużane do 18:00, a podczas trwania festiwalu, Longleat zamyka się dla odwiedzających dopiero o 19:30.

Jeśli chcecie wjechać na teren Safari, bądź zwiedzić Longleat House, nie zwlekajcie zbyt długo, bo godziny ostatnich możliwych wizyt w tych miejscach będą odpowiednio wcześniejsze.

Cennik: Ten też będzie się różnił, w zależności od tego kiedy macie ochotę odwiedzić Longleat. Zawsze warto sprawdzić aktualny cennik na stronie internetowej Longleat Safari Park. My często też korzystamy ze stron takich jak Picnic, oferujących zniżki na bilety. Nie są to duże różnice, ale zawsze coś. Sam festiwal nie jest tanią atrakcją bo bilet dla dorosłej osoby to £31.45 i około £23.00 dla dziecka powyżej trzeciego roku życia. Dobra wiadomość jest taka, że maluchy wchodzą za darmo, a samo doświadczenie jest warte wydanych pieniędzy 🙂

Adres: Longleat, Warminster, Wiltshire, BA12 7NW

tel: 01985 844400

email: enquiries@longleat.co.uk

Strona internetowa: https://www.longleat.co.uk/

Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat
Festiwal Światła w Longleat

Komentarzy: 4

 1. 14 stycznia 2019 / 2:25 PM

  Nigdy nie widziałam czegoś podobnego! Byłam na festiwalu światłem w Toruniu, ale to było całkiem coś innego.

  • Ania
   Autor
   14 stycznia 2019 / 8:16 PM

   W takim razie polecam bardzo, warto zobaczyć 🙂 Piękne widowisko 🙂

 2. Kwasiuk Maria
  5 stycznia 2019 / 5:49 PM

  Aniu, zajrzałam na Twojego bloga, bo zdjęcia z maila robią niesamowite wrażenie. Rzeczywiście widowisko warte każdych pieniędzy. No Anglicy mają pomysły jak uatrakcyjnić miejsce i czas. Zazdroszczę Wam widoków i podziwiam Waszą skłonność do oglądania świata ” na żywo”, nie z ekranu telewizora. Pozdrawiam M.K.

  • Ania
   Autor
   5 stycznia 2019 / 7:49 PM

   Zawsze lubiliśmy zwiedzać i odkrywać ( w miarę możliwości oczywiście) i bardzo zależy nam na tym, aby zarazić tym Mayę. Mamy nadzieję, że pokazując jej jak najwięcej możemy wszczepimy w nią tą ciekawość poznawania świata 🙂
   Longleat jest piękne zarówno latem jak i zimą. Mam nadzieję, że kiedyś będzie nam dane pokazać wam na żywo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *